Korduma kippuvad küsimused

Siit leiate kõige enam küsitud küsimused koos vastustega. Kui teie küsimust siin nimekirjas ei ole, siis palun võtke meiega ühendust. Vastame teile tööpäeviti kella 9st 18ni.

Email: info@artireklaamkingitused.ee
Telefon: 5159044 

 

Toodetega tutvumiseks võta meiega ühendust. Saadame huvipakkuvad tooteid teile kontorisse või tuleme koos näidistega ise kohale. Samuti saate tooteid näha ja katsuda meie kontoris, Väike-Männiku 13, Tallinn.

Kui olete sobivad reklaamkingitused välja valinud, siis lisage need päringuvormi ning esitage päring. Kui te soovite, et teie reklaamkingitustel oleks ka firma sümboolika või soovite pakendamist, lisage ka see info oma päringusse.

Kui oleme teie päringu kätte saanud, koostame teile hinnapakkumise, mille saadame teile emailiga.

Tellimuse eest on võimalik tasuda arve alusel nii sularahas, ülekandega kui ka kaardimaksega meie kontoris.

Üldjuhul on toodete, millele on lisatud ka logo ja sümboolika, tarneaeg 1 kuni 4 nädalat. Tarneaeg sõltub nii kogusest kui ka teie erisoovidest. Kui teil on vaja tooteid kiiremini kätte saada, siis palun andke teada ja püüame teile vastu tulla.

Ettevõtte sümboolika lisamine reklaamkingitustele sõltub suuresti tootest, nende kogustest ja tehnoloogiast. Mida suurem on kogus, seda soodsam on ka logo ja sümboolika lisamise hind. Tehnoloogia, millega logo lisada soovite, mõjutab samuti eelarvet, kuna erinevatele materjalid nõuavad vastavat lahendust. Näiteks, mitmevärviliste logode tegemine on üldjuhul kallim kui ühevärvilised logode tegemine. Täpse hinna saamiseks palume meiega ühendust võtta.

Üldjuhul on toote hind ja kogus omavahel seoses, sest suuremamahuliste tellimuste puhul on tootmine soodsam, logo hind on madalam ning samuti on soodsamad muud kulud nagu transport ja käsitlus.

4.2.1. Reklaami eesmärgil üleantud kaup või teenus (reklaamkingitus)
Reklaami põhimõiste tuleneb reklaamiseadusest (RT I 2008, 15, 108), mille kohaselt reklaami sisu, kujundus ja esitlusviis peavad olema sellised, mis üldsuse tavalise tähelepanu juures tagavad arusaamise, et tegemist on reklaamiga.

Maksustamisele ei kuulu reklaamkingitus, mille väärtus ilma käibemaksuta on kuni 10 eurot.

Näide 1
Firma ostab reklaamkingituseks oma klientidele kruusid, kuhu laseb peale kanda oma firma logo. Kruusi hind ilma käibemaksuta on 9.46 eurot ja reklaamikulu 0.80 eurot. Vaatamata sellele, et firma kulutus kruusile kokku on 10.26 eurot, ei kuulu reklaamkingitus maksustamisele. Kruusi väärtus oli ilma käibemaksuta alla 10 euro ja 0.80 eurot oli reklaamikulu ning neid kulutusi ei summeerita. Kruusile logo pealetrükkimine ei suurenda kingi saaja jaoks kruusi rahalist väärtust.

Näide 2
Firma ostab reklaamkingituseks oma klientidele kruusid, kuhu laseb peale kanda oma firma logo. Kruusi hind ilma käibemaksuta on 10.06 eurot ja reklaamikulu 0.80 eurot. Kingitus tuleb deklareerida lisal 5 turuhinnas (koos käibemaksuga). Reklaamkulu 0.80 on ettevõtlusega seotud kulu ja maksustamisele ei kuulu.

Müüme reklaamkingitusi suure hea meelega ka eraisikutele. Meie tootevalikust on lahendusi, mis sobivad kinkimiseks nii sünnipäevade kui ka muude ürituste puhul, kus soovitakse vaid ühte kingitust.